KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062268
*
nr 1306 2268
Sven Strömberg
(1892-1971), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 16x16 cm
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 19:40:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 00:42:32
1
Vinnande bud
10/2 10:57:06
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Sven Strömberg
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Läs mer om Sven Strömberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sven strömberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Sven Strömberg
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Läs mer om Sven Strömberg
nr 1306 2268
Sven Strömberg
(1892-1971), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på pannå, 16x16 cm
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 00:42:32 | 1 | Vinnande bud |
10/2 10:57:06 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Sven Strömberg
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.Läs mer om Sven Strömberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben sven strömberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37